Kato styl życia!

Za nami II Kongres Służby Liturgicznej

Kongres odbył się 7 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach.  W spotkaniu wzięło udział 152 członków służby liturgicznej wraz ze swoimi opiekunami

Bardzo bogaty program dał wszystkim uczestnikom wiele radości i dobrych refleksji odnośnie posługi przy ołtarzu. Tematyka spotkania skupiała się wokół radości, jaką daje służba ministrancka. Mówił o tym bp Grzegorz Suchdolski, obecny na spotkaniu, a także goście z Katowic, tworzący zespół Ministrancka Wytwórnia Muzyczna. W barwny sposób opowiedzieli o swoich muzycznych pasjach. Uczestnicy spotkania mogli przekonać się, że ministrantura jest pięknym czasem duchowego rozwoju i realizacji życiowych marzeń.

Zespół tworzą Panowie - Kacper, Oskar i Romek,  którzy obecnie już jako dorośli żyją i pracują w normalnym świecie, ale z wielką chęcią dzielą się swoim doświadczeniem ministrantury. Podczas koncertu padło ważne stwierdzenie, że ministrantem zostaje się na całe życie. Od publiczności padały zasakujące pytania, na przykład o przepis na najlepszy trybularz. Członkowie zespołu dzielnie i z humorem odpwoiedzieli na wszystkie pytania. 

Dzięki Faro TV mamy zarejestrowany cały kongres na kanale telewizyjnym Faro TV. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z tego wydarzenia. 

 

Po koncercie wszyscy obecni mogli zapoznać się z życiem, jakie panuje w Seminarium Duchownym. Klerycy WSD przygotowali film, w kórym opowiedzieli o swoich pasjach i powołaniu do kapłaństwa. 

Zwieńczeniem Kongresu była wspólna Eucharystia w kaplicy WSD i tradycyjnie agapa przed Seminarium. 

Ks. Tomasz Koprianiuk, DDSL
Do świętej
przystępuję służby

Chcę ją dobrze pełnić
Jak zostać ministrantem?