Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej

czyli troska o formację Liturgiczną Służby Ołtarza

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej jest wydzieloną sekcją w Referacie Liturgicznym. Do zadań DDSL należy czuwanie nad formacją służby liturgicznej poprzez organizację odpowiednich kursów liturgicznych
Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej 
ks. Łukasz Kwasowiec

Ks. Łukasz Kwasowiec, ur. 24 maja 1993 roku w Radzyniu Podlaskim. Pochodzi z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Jest absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Od najmłodszych lat był związany ze wspólnotą Ruchu Światło - Życie. W 2015 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze siedleckiej 12 czerwca 2021 roku przez posługę biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. 

Po święceniach został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie.

W 2022 roku został powołany do pełnienia funkcji diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej. 

W posłudze kapłańskiej szczególne miejsce zajmuje troska o młodzież i dzieci, której towarzyszy na różny sposób, między innymi poprzez wspólne wyjazdy na Oazy wakacyjne, rekolekcje, mecze, grę w piłkę oraz inne aktywności. Pasją ks. Łukasza jest piłka nożna i mechanika samochodowa. Ważne miejsce w jego sercu zajmuje Legia Warszawa. :-)

 

Do świętej
przystępuję służby

Chcę ją dobrze pełnić
Jak zostać ministrantem?