Wspaniały czas koczowiska

Radości nie było końca!

Z wielkimi nadziejami i oczekiwaniami przybyli młodzi ze Służby Liturgicznej na doroczne koczowisko. I nie zawiedli się w żadnym momencie. Obok atmosfery wspólnoty i przyjaźni, jaka zapanowała od pierwszych chwil na kocziwsku, otrzymali w darze od Boga przepiękną pogodę

Koczowisko w rejonie siedleckim, obejmującym dekanaty: siedlecki, domanicki, grębkowski, łosicki, suchożebrski i zbuczyński,odbyło się 26 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu Nowym. Udział wzięło ok. 200 młodych wraz z opiekunami.  Grupy, które gościliśmy to:

  1. Huszlew, z ks. Szczepanem Skorupskim
  2. Siedlce - Parafia Ducha Świętego,  z ks. Szczepanem Litwiniukiem
  3. Stare Opole,  z ks. Piotrem Grzebiszem
  4. Siedlce - Parafia bł. Męczenników Podlaskich, z ks Tomaszem Pawlakiem
  5. Siedlce - Parafia Miłosierdzia, z ks. Łukaszem Krasuckim
  6. Grębków, z ks. Karolem Biardzkim
  7. Domanice, z ks. Tomaszem Czarnockim
  8. Siedlce – katedra, z ks. Tomaszem Koprianiukiem
  9. Łosice - św. Zygmunta, z ks. Pawełem Padyszem
  10. Łosice, św. Trójcy, z ks. Rafałem Kornilakiem
  11. Suchożebry, z ks. Pawełem Tomaszewskim
  12. Siedlce, św. Jana Pawła II, z ks. Jarosławem Oponowiczem

Tradycyjnie po czynnościach związanych z przyjęciem grup członkowie Służby Liturgicznej zgromadzili się w kaplicy seminaryjnej, aby podziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie staje się naszym wspólnym udziałem w minionym czasie. 

Wielką i ofiarną pomocą przy organizacji koczowiska wykazali się klerycy WSD w Siedlcach, za co bardzo dziękujemy, składając nasze podziękowania na ręce ks. Rektora Piotra Paćkowskiego 

Po modlitwie wszyscy rozeszli się na poszczególne place, gdzie zostały przygotowane atrakcje sportowe i rekreacyjne. Jednym z najważniejszych wydarzeń koczowiska jest turniej piłki nożnej dla kategorii ze szkoły podstawowej i ponadpostawowej. Dlatego nie mogło tego zabraknąć. Przygotowaniem turnieju zajął się ks. Marcin Wesołowski wraz z ekipą kleryków z seminarium siedleckiego. Zwycięzcami turnieju okazali się w kategorii młodzik ministranci z Grębkowa, a w kategorii senior ministranci z Huszlewa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W koczowisku biorą udział także dzieci, które nie są zainteresowane turniejem. Dlatego też zostały zorganizowane atrakcje na placu przed seminarium - bungee, dmuchany zamek, bieg w kuli (zorbing), przeciąganie liny i zabawy z chustą pod opieką animatorki Małgosi, a także spotkanie z policjantem. O popularności tych atrakcji niech świadczy fakt, że kolejki ustawiały się do samego końca koczowiska. 

I oczywiście nie mogło zabraknąć zaplecza kuchennego i medycznego. P. Ewa Adaszewska przygotowała 400 smacznych naleśników wraz z polewą truskawkową, a pani Małgorzata czuwała jako ratownik medyczny. Dziękujemy!

Koczowiska odbyły się w 5 miejscach diecezji siedleckiej. Łącznie w koczowiskach wzięło udział ok 600 uczestników oraz ok 60 opiekunów. Po otrzymaniu relacji z rejonów opublikujemy na naszej stronie. Tymczasem prezentujemy kilka zdjęć, które już zostały do nas przesłane. 

Koczowisko w Piszczacu (rejon bialski)

Koczowisko w Woli Gułowskiej (rejon łukowski)

Koczowisko w Górkach k. Garwolina (rejon garwoliński)
Do świętej
przystępuję służby

Chcę ją dobrze pełnić
Jak zostać ministrantem?