Zgłoszenia kandydatów na lektorów należy dokonać do 10 października poprzez stronę diecezjalną (poprzez formularz zgłoszeniowy) lub bezpośrednio do swojego dekanalnego duszpasterza ds. liturgii.
W szkole lektora może wziąć udział ministrant od klasy VIII wzwyż, który ma udokumentowany staż ministrancki przynajmniej 3 lata. Ważne jest także to, aby kandydat wyraził szczere pragnienie bycia lektorem w parafii.
Szkoła lektora powinna zamknąć się w ramach czasowych od 18 października do 13 marca. W tym czasie należy zorganizować przynajmniej 5 sesji wykładowych (po ok. 4 godziny każda łącznie z przerwami) według przygotowanego planu. Wskazane jest, aby uczestnicy mieli możliwość w tym czasie posiłku.
Upoważnienie do pełnienia posługi lektora nastąpi w katedrze siedleckiej 26 marca o godz. 12.00 przez posługę biskupa Kazimierza Gurdę.
Spotkania kandydatów na lektorów będą odbywały się w dekanatach. Zorganizowanie szkoły lektora zostanie powierzone dekanalnemu duszpasterzowi ds. liturgii. Możliwe będą ewentualne połączenia dekanatów w zależności od ilości zgłoszeń z parafii. Dekanalny duszpasterz ds. liturgii będzie odpowiedzialny za miejsce i terminy zjazdów kandydatów na lektorów wraz z ich opiekunami oraz za dobór kadry prowadzącej spotkanie.
Materiał w formie elektronicznej i książkowej do prowadzenia spotkań będzie dostępny na stronie diecezjalnego duszpasterstwa służby liturgicznej www.ddsl.siedlce.pl oraz przekazany do dekanatów w wersji papierowej.
Koordynatorem szkoły lektora w diecezji będzie ks. Tomasz Koprianiuk, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, tel. 504 894 489. W przypadku zmian wynikających z sytuacji epidemicznej w kraju będziemy informować na bieżąco drogą telefoniczną.
Do godz. 9.45 - zjazd w ustalonym miejscu, przy pierwszym razie wymagane jest zaświadczenie od ks. Proboszcza lub ks. Opiekuna ministrantów.
10.00 - 14.00 - wykłady z przerwaą na agapę.